20. veebruar, 2009 14:12 Sander
Keegi ei tea kui palju oli sedeleid hääletuskastides enne seda kui inimesed said sinna juurde panema hakata. Küll aga otsustas Tõnu Samuel logida seda tegevust, mis toimus internetis. Tema logi leiab siit. Logi küll leiab erinevuse (vaata tulpa diff) koguhäälte muutuses, kuid otsustasin seda natuke täiendada ja lisada erinevused ka poolt ja vastu häälte osas. Täiendatud logi saab siit. Tähelepanu siis pöörata kahele viimasele tulbale, kus esimene loendab erinevust eelmise poolthäälte seisuga ja teine erinevust eelmise vastuhäälte seisuga. Esimene huvitavam “kontode” liikumine toimub 16:29 17.02.09 ja sealt edasi siis korduvalt nii.
Lihtsam on ehk fail alla salvestada ja avada Excelis või siis OOo Calcis. Kodeeringuks märkida utf-8 ja eraldusmärgiks tabulaator.
See on Savisaare ja keskerakonna arusaam demokraatiast! (Aga millal viimati Savisaar kaotust tunnistas?)
irin | Kommentaarid puuduvad »
11. veebruar, 2009 12:38 Sander
Kuldsed pead seal Struktuur Meedias/Varahalduses (kliendile AutomatWebis) töötavad 😛 Kui maksuvõlg üle pea kasvab, eks siis tuleb võlakoorem maha raputada ja alustada uue koorma kogumisega.. Sellist sigadust aitab muideks sooritada www.minufirma.ee. Imelik, et meie riik laseb sellisel asjal lihtsalt lampi juhtuda. Nö üle kantimise teadet võib lugeda siit. Oleks võind vähemalt üritada jälgi segada ja numbrigi ära vahetada kontaktides või miskit, aga ei vaevutud, ehk siis sulaselge maksudega sahkerdamine lihtsalt (=
Näis kui kaua see “uus firma” siis oma võlaregistri puhtana hoiab. Kahtlen, et seda pidu väga pikalt on. Aga aeg näitab..
varia | 5 kommentaari »
5. veebruar, 2009 17:54 Sander
Aegajalt lööd mõne veebilehe lahti (eriti meie online päevalehed ja muud uudisteportaalid) ja sealt vastu vaatav vilkuv ja sähviv flashi ja muud jura täis reklaam tahab arvuti kätte ära tappa. Uudiseid tahaks ju lugeda, aga kui selleks peab kaks rida haaval lehte alla kerima, sest rohkem arvuti ei anna välja mõnikord, siis teeb ikka tigedaks küll eksole..
Sellepärast timmisingi oma kunagist blokeerimise nimekirja ja seni kuni reklaamijad mõistlikku reklaami ei suuda teha, seni kavatsen ma seda järjekindlalt ka kinni tampida.. Kui seda postitust lugeval inimesel tekkisid sarnased mõtted, siis blokeeritud reklaami nimekirja saab aadressilt adblock.sander85.com. Selleks on küll vaja brauserina kasutusele võtta Firefox, aga see on ju nii kui nii mõistlik mõte! 😉
Et antud nimekirjast kasu lõigata, siis pole vaja teha muud kui minna antud lehele ja paigaldada sealt omale Adblock Plus nimeline laiendus ning seejärel juba ka filter reklaami jaoks. Aktiivsemad võivad loomulikult aidata ka filtrit lehel oleva vormi kaudu täiendada, selle koha pealt saab ainult tänulik olla 🙂
firefox | 5 kommentaari »
2. veebruar, 2009 23:21 Sander
Üldiselt mul meie valitsuse kohta hetkel midagi väga halba öelda ei ole. Parim kõigist võimalikest kombinatsioonidest siiski. Aga vahel panevad puusse nemadki (vaata link 1 ja link 2) ja päris valusalt seejuures. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, vaid hoopis tänasest presidendi kõnest, mille täies pikkuses võib leida postimees.ee artiklist.
Pikemalt tsiteeriks sellest välja järgmise osa:
Tahetakse, et Euroopa Liit rahastaks Nordstreami projekti. Jah, miks ka mitte. Lõppkokkuvõttes ei saa Eesti seda meile teadmata tingimustel käivitatud ettevõtmist peatada. Küll aga saame, veelgi enam, me peame nõudma, et see projekt viidaks ellu Euroopa Liidu enda konkurentsireegleid järgides.
Aga kuidas need konkurentsireeglid siis toimivad? Näiteks on Euroopa Komisjon juba teist korda trahvinud miljardi euroga USA tarkvarafirmat Microsoft selle eest, et too lisas oma tarkvarale kohustusliku internetibrauseri Explorer. Sellist ebaseaduslikku käiku nimetatakse Euroopa konkurentsipoliitikas «sidumiseks».
Aga samas lubab Euroopa Liit gaasi tarnijal omada ka gaasi jaotamise võrke. Ka see on «sidumine», ka see on vastuolus nondesamade konkurentsireeglitega.
Öeldakse, et see on hoopis teine asi kui Microsofti kaasus. Ongi teine asi. Kui osta Microsofti tarkvara, võid sa alati kasutada mõnd teist internetibrauserit, näiteks Firefoxi. Ja sa võid üldse Microsofti tooteid mitte osta ja kasutada Linuxit või Macintoshi.
Gaasi puhul pole sul teist valikut. Kui kütad gaasiga oma kodu või kui gaasiturbiin toodab elektrit, siis saad gaasi osta vaid ühelt firmalt, kellele ühtlasi kuulub ka jaotusvõrk.
Igal juhul mulle see osa kõnest meeldis ja ehk mõtleb sellele ka valitsus natuke, miks mitte kulusid kärpides 😛
avatud tarkvara, firefox, linux | Kommentaarid puuduvad »