</Struktuur Meedia>

16. november, 2008 19:21 Sander

Yeah, minu aeg selles ettevõttes sai ümber. Kooli kõrvalt oli see üsna hea koht töötamiseks tänu oma üsna vabale töögraafikule, aga kui kool enam tööl käimist ei takistanud, siis alates sellest kevadest jäi järjest vähem põhjuseid, miks seal edasi töötada. Eriti kui maailmavaade ettevõtte juhi omaga enam kuidagi kokku langeda ei taha.

Sellel postitusel on üldiselt kaks eesmärki, ühelt poolt tahan panna kirja põhjused, miks lahkun ja teisalt ehk on edaspidi inimesi, kes enne tööavalduse saatmist ka eelneva uurimuse firma kohta teevad (ehk jääb see postitus siis neile silma).

Niisiis Struktuur Meedia telgitagustest, millest töövestlusel ei räägita:

 • Kõige esimene ja oluliseim asi on palga teema. Juba väga ammusest ajast pole SM’is kombeks palkasi õigeks kuupäevaks ära maksta. Palk jõuab osamaksetena nii nagu jumal juhatab ja selle nimel isegi ei pingutata, et olukord paraneks. (Oli see nii enne minu tööle asumist ja jääb see nii olema veel mõneks ajaks).
 • Ei ole mõtet loota, et hilineva palga pealt intresse makstakse, neid tuleb sama moodi lunida nagu palkagi.
 • Oma töötajate hindamine pole väga moes. Lubatakse küll arenguvestlusi, aga seda kogemuse järgi rohkem nagu suusoojaks. Keskmine töötamise aeg on ehk 3 aastat, siis leiab töötaja juba uue ja parema koha, sest tema tööl hoidmisest hakatakse huvituma alles siis kui ta on juba uues kohas lepingu sõlminud või lootusetult motivatsiooni kaotanud. Seda viimast ei aita ka hoida see, et mida kauem oled tööl olnud, seda väiksemaks kipub palk jääma võrreldes uute töötajatega 😛
 • Ka lubadusi osalusest ei ole enne mõtet uskuda kui see on ka paberi peal kirjas ja notariaalselt kinnitatud. Läbi aegade lubati osalust ühele ja teisele, aga ametlikult on see endiselt kahe inimese käes.
 • Kui juhil on halb tuju, siis võib vabalt juhtuda, et välja elab ta selle oma töötajate peal, sellega tuleb harjuda.
 • Samuti kui oled midagi valesti teinud või millegi tegemisega hilinenud, siis võib juhtuda, et saad alandatud poole kontori ees ja kuulutatakse kõigile pealtvaatajatele palgast mahaarvatav summa (mis sellest, et üldiselt tehakse seda töötajaga koos ja privaatselt – ju siis hirmuvalitsemine tundub huvitavam ja tekitab “suuremat” autoriteeti..)
 • SM’is on kaks arvamust – juhi (Ahto Reinaru) arvamus ja vale arvamus. Isegi kui oma “vale arvamust” argumentidega põhjendada üritad, siis paremal juhul naerdakse sind lihtsalt välja, halvemal juhul mõnitatakse ja peetakse arengupiduriks ning liigselt piiratud maailmavaatega inimeseks 🙂
 • Lepingusse meeldib antud ettevõttel sokutada ulmelisi konkurentsi punkte. Sinna võib külma närviga sattuda 5 aastat konkurentsi piiranguid peale töölepingu lõppemist. Uue töölepinguseaduse järgi muutub selline leping kehtetuks, kuid siiski soovitaks ette vaadata.
 • Enne töövestlust soovitaks üle kontrollida ka maksuvõla (selle postituse kirjutamise hetkel on see võlg üle poole milli). Maksuametile meeldib lihtsalt selliste võlgade korral kollitamas käia ja siis võib palgarahaga sootuks nigel lugu olla 😛

Kui nüüd kellelgi on veel ideid, kuidas sellistes tingimustes motivatsiooni säilitada või kasvatada, siis võib julgelt välja rääkida. Mulle muutus see natuke keeruliseks kui töötajat peetakse vähem tähtsaks kui kontorilauda :/

Anyway, ootan lootusrikkalt tunduvalt paremaid tingimusi uuel töökohal. Ja kui keegi SM’i juhtivamatest tegelastest seda lugema satub, siis siin on punktid, kust alustada, et oma sisekliimat vähe parandada, selline suhtumine töötajatesse paneb asjad ussitama..

Veel lugemiseks: http://www.tarbija24.ee/?id=49327

elust ja olust | 5 kommentaari »

5 vastust

 1. Ege:

  Nonii..
  Üldiselt ei olegi siin midagi kommenteerida, sest selline see olukord ju oligi.
  Näkku räägitakse ühte, seljataga sootuks teist…
  Tundub nagu Sind hinnatakse, aga tegelikult peetakse plaani, kuidas võiks mõnedest lahti saada, et uut tööjõudu värvata (ja muidugi valede lootuste peale)..
  Aga nii see on ja eks see jääb nii olemagi.

  Iseasi, kui kaua see ettevõte veel vastu peab oma suure maksuvõla suhtes.
  Prioriteedid on ilmselgelt paigast ära. Suuremat rõhku peetakse prežtiisile, mitte sisekliimale.
  Kõik, mis väljast paistab, on tähtsam, kui see, mis tegelikult toimub.

 2. Ege:

  prestiiž*

 3. HTML:

  Kurb lugeda, et sellises IT ettevõttes selline suhtumine kõige väärtuslikumasse varasse — tööjõusse. Seega varsti võib lugeda/näha, kuidas konkurendid kliendid üle võtab. Näiteks kindlasti oleks Webmedia nende klientidest huvitatud.

 4. juuno:

  Omalt poolt tean veel lisada, et Ahtol on kombeks töötajatega eraviisiliselt tuleviku plaane arutada ja mesijuttu ajada, suitsuvingus. Kas need strateegiad ka teiste töötajatega kattuvad, seda ei tea, sest üldkoosolekuid peaaegu et ei olegi ja ega töötajad omavahel ka väga ei suhtle. Igaüks nokitseb ise kuskil mullis.
  Ta ei suuda oma ideid ohjeldada ja korralikult midagi lõpule viia. Enne kui uus ülitore asi valmis saab, minnakse uue asja peale ja lõpuks jääb kõik poolikuks.
  Kogu ettevõte keerleb tegelikult ühe inimese ja tema ego ümber.
  Mina sain väga närust ümbrikupalka. Lepingut ka loomulikult ei olnud.
  Märkuseks veel niipalju, et nüüd on ettevõtte nimi Struktuur Varahaldus OÜ. Miljonilise maksuvõla sai riik oma kaela. Uue nimega firmal on juba paari kuuga 300tuh maksuvõlga.

 5. juuno:

  ja mis värk selle koha peal keksimisega on, kui keegi külla tuleb?

Kommenteeri

Pea meeles: Kommentaaride modereerimine on sisse lülitatud, seega võib sinu kommentaari avaldumine aega võtta. Kommentaari uuesti postitamine ei ole vajalik.